22 Temmuz 2014 Salı

Kamuoyuna Çağrı: KPSS soruları açıklansın


2014 Lisans düzeyinde yapılan ilgili sınav için birçok şaibeli ve yanlış soru iddiaları gündemi işgal etmekte ve zihinleri bulandırmaktadır. Sosyal medyada dolaşan iddialar 2014 KPSS'de sadece Genel Kültür & Genel Yetenek kısmında 10'a yakın hatalı soru bulunduğu yönündedir. Ülkemizde yaşanan sınav skandalları nedeniyle ÖSYM güvenilirliğini yitirmiştir. Bu nedenle ÖSYM eğer bu şaibelerden kendini kurtarmak ve saygın bir kurum olarak muhataplarının kafalarını işgal eden soru işaretlerine cevap vermek istiyorsa, tıpkı sınav kağıtlarını açıkladığı gibi soruları da açıklamalıdır. 

Böylelikle adaylar hem kendi hatalarını düzeltme imkanına sahip olacak, hem de kendilerine bildirilen doğru yanlış sayılarını teyit etme imkanına erişecektir.
 Zaten 1 milyonu aşkın adayın girdiği sınav soruları sır değildir ve insanlar birçok platformda birbirleri ile bu soruları paylaşmakta ve fikir alışverişinde bulunmaktadır. Ancak bu sorulara sır muamelesi yapılarak gizli tutulmaya çalışılması ise hazırlanan soruların resmi kanaldan açıklanmaması  soruların sağlığı açısından şüpheleri daha da arttırmaktadır.

Başbakanlık ilgili birimlerinden ve ÖSYM'den bu iddialara son vermeleri için soruları resmi kanallardan açıklamaları ve zihinlerdeki soru işaretlerine son vermelerini talep ediyoruz.

Arz ederiz.

Kampanyamız en az 10 bin imza hedeflemektedir:

Link: http://www.change.org/tr/kampanyalar/%C3%B6sym-kpss-sorular%C4%B1-a%C3%A7%C4%B1klanmal%C4%B1d%C4%B1r-kpss-sorular%C4%B1-a%C3%A7%C4%B1klans%C4%B1n?share_id=ecMizfNaam&utm_campaign=share_button_action_box&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder